Historie 5M

Vše začalo roku 1991 , kdy táta (Jiří Beran st.) s kamarády Honzou Tůmou a Karlem Křemenem založili šermířský klub SC Praha (tehdy pod názvem Second Praha). S novým šermířským klubem, který měl vyhrazené večerní tréninkové prostory v tělocvičně školy Tupolevova v Praze Letňanech, začala samozřejmě i poptávka po šermířském vybavení. Proto táta s Honzou Tůmou založili firmu 5M spol. s.r.o. a začali úzce spolupracovat s německou firmou Allstar, kterou zastupujeme v ČR do dnešního dne a je pro nás řekněme více než rodinný obchodní partner. Již na začátku celé firmy se nejen dovážel šermířský materiál z Německa, Ruska nebo Ukrajiny, ale začala také vlastní produkce. K některým produktům, na které si možné hodně lidí vzpomene byly tašky 5M, číšky podkolenky, el. šňůry, rukavice z pravé kůže apod. V této době začal pomalu fungovat také kamenný obchod v Mánesově ulici na Pražských Vinohradech. Po další léta se o firmu staral nejen táta a Honza, ale přes jejich další pracovní vytížení pracovali v "5Mku" také Jarda Kail a paní Vojtíšková, jako účetní. 

Po mnoha letech přišel hlavní zlom výstavbou moderní šermířské haly v pražských Letňanech, na které měl veliký podíl právě táta, že se celá věc pomohla zrealizovat a náš oddíl SC Praha se dostal do vlastních prostor, kde do dnešních dnů může ve špičkových podmínkách trénovat 24 hodin denně. V hale , jejíž dnešní název je BB Arena si našlo místo i prodejna naší firmy 5M, která se sem kompletně přesunula a může takřka šermířům přímo z planše posloužit.

Od roku 2008 vstoupil do firmy Jiří Beran ml. a výhradně se začal věnovat celé firmě takřka sám, v posledních letech do týmu přibyl Pavel , který se stará převážně o eshop a Ester , která má na starosti prodejnu.  

Nyní připravujeme oživení naší značky produkty výhradně vyráběnými v ČR jako jsou šermířské tašky na kolečkách, certifikované dresy apod. 

Šerm nás baví a naším motorem je spokojený zákazník a nové produkty z vlastní produkce. 

Věřím že se máte nejen nyní ale i v budoucnu na co těšit. 

Jiří Beran ml. a tým 5MFENCING.COM

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení