5MB8 Kniha - Šerm fleretem , Čivrný

Kód: 64538
Akce Tip
Značka: 5M
320 Kč 264,46 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Kniha - Šerm fleretem , Čestmír Čivrný, Historie a metodika

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čestmír Čivrný

ŠERM FLERETEM

Historie a metodika

 

Autorem knihy je bývalý trenér Českého šermířského klubu Riegel Čestmír Čivrný (1925–2011). Od roku 1968 působil jako trenér v tehdejším Západním Německu. Jedná se vlastně o obsáhlá skripta (vyšla původně v němčině pod názvem Fleuret). Čtenář dostává do rukou vyčerpávající učebnici šermu sportovním fleretem s přihlédnutím k dostupné literatuře. Všechny akce, techniky atd. jsou popsány s přihlédnutí k českému, německému, francouzskému a italskému názvosloví. Nedílnou součást knihy tvoří obsáhlá historie šermu fleretem. Kniha je určena nejen „pro začátečníky“, jak píše v úvodu autor, ale především pro trenéry a pro všechny milovníky a praktikanty šermu touto navýsost technickou zbraní – bez ohledu na to, jestli jsou to šermíři sportovní či historičtí. Čivrný v úvodu ještě dodává:

„Trenérům a cvičitelům má tato publikace zprostředkovat znalosti mnohotvárné šermířské techniky a taktiky a možnosti, jak je svým žákům předat. Zpětný historický pohled ukazuje význam trenéra od starověku do dneška. Již v antice platil trenér za lékaře pro zdravého člověka a z toho důvodu musel mít odpovídající znalosti. Podle Platonova pojetí vyžaduje učební a výchovná trenérova činnost vzdělaného učitele.

I když je funkce trenéra nebo cvičitele silně ovlivňována praxí a jistě bude ovlivňována i nadále, musí se vyrovnat v teorii s rozsáhlým komplexem otázek. Tato kniha mu v tom má pomoct. Má být také příspěvkem pro jednotu a spolupráci mezi vyučujícím a žákem. Trénink by neměl zůstat jen u sdílení výkonů, měl by také vytvářet osobnost.“

KNIHA BUDE UVEDENA DO DISTRIBUCE AŽ V LEDNU 2019, DO TÉ DOBY JE K DOSTÁNÍ JENOM V OBCHODĚ 5M!

 

Nakladatelství Elka Press

Počet stran 240

Vazba brožovaná

Formát 160 x 230 mm

320 CZK

ISBN: 978-80-87057-35-3

Doplňkové parametry

Kategorie: Samolepky a knihy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Určení: dámské, pánské, dětské
Zbraň: kord, fleret, šavle
kód výrobce: 5MB8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: